Gastauftritte aus der Türkei


Profesyonel

Dünyaca ünlü Sırp yazar Duşan Kovaçevic, Yugoslavya’daki büyük dönüşümden önceki ve sonraki toplumsal-politik yaşamı, bir entelektüelin yaşamöyküsü içinde, karakomedi türünde ve ironik bir üslupla anlatıyor. 40 yaşlarında bir edebiyat adamı, bir sekreter ve bir gizli polisin süprizlerle dolu soluk soluğa izlenecek hikayesi.

Tarla Kuşuydu Juliet

Tarla Kuşuydu Juliet'te, Shakespeare'in yüzyıllardır insanları gözyaşına boğan karakterleri Romeo ve Juliet, Ephraim Kishon'un yeni kurgusunda günlük yaşantı ve çığrından çıkmış bir evlilik içinde ele alınıyor. İntiharın eşiğinden döndükten sonra evlenip bir de çocuk sahibi olan "kıdemli aşıklar" kimsenin öngöremediği bir hayatı sürdürürler. Bu dünyanın yaratıcısı Shakespeare mezarında ters döner ve olaylara müdahale etmek üzere eve gelir.

Tıngır Mıngır Ülke

Tahtını kaybetmek istemeyen bir kralın bilgisizliği ve korkularının gülünçlüğü üstüne kurgulanmıştır. Oyun aynı zamanda depremden korunmanın, hatta depremle yaşamaya alışmanın yöntemlerini de, çocuğun algı düzeyi gözetilerek ortaya koymaktadır.


Pişti

 Türkiye’nin her hangi bir şehrinin, her hangi bir semtinde  erkek egemen kültürün bir rütiel gibi her gün yaşandığı bir kahvehane…   Egeli  Takmak, Laz emekli öğretmen Hasan Bey, güneydoğulu Necmi ve ötekiler…   Farklı yaşta ve sosyal çevrelerden bir grup erkeğin mekanı olan kahvehaneye  iki genç kadının girmesiyle  erkeklerin ezberi bozulur. Üniversite öğrencisi kadınlar,erkek  arkadaşlarıyla bu kahvehane üzerine bahse tutuşmuşlardır. Aralarında  çeşitli çekişmeler olan erkekler dışarıdan gelen  iki kadına karşı birleşirler. Ne yapıp edip, bu kadınları dışarı  atılması gerekmektedir. Kahvehane sahibi Sado’ya göre ‘’ namusu ve itibari iki paralık olmuştur’’…  Erkeklerin  kurduğu ittifak iki kadını dışarı atmaya yetmediği gibi, ani gelişen bir olayla bazı erkeklerin eşleri de kahvehaneye gelir. Kadınlar kahvehaneye iyice yerleşir. Kahvehane mahalle kadınlarının eğlence mekanına dönüşür. Kadınların eğlencesi ve mutluluğu erkekler için dayanılmaz bir hal alır. Çözüm olarak semtin çakma kabadayısı Afili Veli’yi çağırırlar.   Afili Veli’nin tavırlarından rahatsız olan kadınlar çare olarak Veli’nin annesi Cavidan’a haber gönderirler. Cavidan hanımın gelmesiyle iş tatlıya bağlanır…Ve erkekler kadınların kahvehanede oturmasına  boyun eğerler. İki genç kadının  bir iddia üzerine girdikleri kahvehane  kadın –erkek  ilişkilerinin tartışıldığı bir mekana dönüşür…

Aktuell:


FANUS

Stadttheater Koblenz / Großes Haus

23.09.2017

19:30 Uhr

ÜSTÜ KALSIN

 01.10.2017

Stadttheater Rüsselsheim

19:00 Uhr

 

weitere Aufführungen:

13.10.2017

Gallus Theater

 

06.01.2018

Gallus Theater

 

 

HILAL SARAL - KAMERAWORKSHOP

Hilal Saral

Kamera önü oyunculuk Atölyesi /

Workshop "Schauspiel vor der Kamera"

02.-04. Oktober 2017 je 6 Stunden

Kostenpflichtiger Kurs mit Voranmeldung

 

EMRAH ELCIBOGA - SCHAUSPIELWORKSHOP

Emrah Elçiboğa

Schauspielworkshop / Oyunculuk Atölyesi

3.-5. November 2017

Kostenpflichtiger Kurs mit Voranmeldung

KINDER SCHAUSPIEL WORKSHOP

07. Januar 2018

Çocuklar için yaratıcı Drama Atölyesi

 

 

 

 

 

5. TÜRKISCHES THEATERFESTIVAL

04. -14. Mai 2018

Frankfurt und

Rüsselsheim


Für aktuelle Spielpläne und Workshops folgen Sie uns bitte auch auf Facebook: